Niewielki wzrost limitów na mieszkania dla młodych w Poznaniu

Kosmetyczny wzrost limitów cenowych w programie Mieszkanie dla Młodych odnotowaliśmy w Poznaniu w II kwartale 2015 roku. Nowe ceny będą obowiązywać przez pół roku.

1 kwietnia 2015 roku Urząd Wojewódzki w Poznaniu opublikował najnowsze limity cenowe programu Mieszkanie dla młodych w Poznaniu. Możemy mówić o pozytywnej stabilizacji, bo ceny praktycznie się nie zmieniły. We wszystkich trzech obszarach limity zostały wprawdzie zwiększone, ale korekty są minimalne.

Limity, które obowiązywać będą w Poznaniu od 1 kwietnia przez dwa najbliższe kwartały, zwiększyły się o 0,1 proc. W przeliczeniu na złotówki oznacza to, że skorzystanie z programu MdM w Poznaniu będzie możliwe, jeśli znajdziemy mieszkanie, które kosztuje maksymalnie 5924,60 zł za m kw. To dokładnie 8,8 zł więcej, niż w poprzednich dwóch kwartałach. Jeśli liczymy na dopłatę w programie Mieszkanie dla Młodych w gminach bezpośrednio sąsiadujących z Poznaniem, powinniśmy rozglądać się za lokalami mieszkalnymi w cenie do 5043,72 zł za m kw. W tym przypadku limit został podniesiony o 7,26 zł. Równie kosmetyczną zmianę mamy w pozostałej części województwa wielkopolskiego. Dopłata MdM przysługuje przy zakupie mieszkania w cenie do 4203,10 zł za m kw. To 6,05 zł więcej niż poprzednio.

Oznacza to, że osoby starające się o zakup mieszkania w Poznaniu mogą dostać maksymalnie 26.930 zł dopłaty. Więcej dostaje się tylko w Warszawie. To dopłata w wysokości 10%, dla osób lub małżeństw, które nie posiadają dzieci. Według danych Banku Gospodarstwa Krajowego to właśnie one najczęściej ubiegają się bowiem o dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Ta sama grupa może liczyć na 22.926 zł dopłaty w przypadku zakupu mieszkania w jednej z gmin bezpośrednio sąsiadujących z Poznaniem. Maksymalna dopłata dla osób bezdzietnych, które zamierzają kupić pierwsze mieszkania na pozostałym obszarze województwa wielkopolskiego, wynosi 19.105 zł.

Niewielki wzrost limitów na mieszkania dla młodych w Poznaniu 5.00/5 (100.00%) 2 głosów

1 komentarz

  • Anna

    skorzystaliśmy z mężem z programu MDM i kupiliśmy mieszkanie w Poznaniu na osiedlu Ecoria. Wydaje mi się, że opłaca się korzystać z tego programu, my bynajmniej jesteśmy zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *